RTG Sp. z o.o.  
Strona główna | Mapa strony | Dodaj do ulubionych
Poniedziałek, 17 stycznia 2022 roku, Imieniny: Antoni, Jan
Nasz Przewodnik
Strona główna » Kącik Kulturalno-Turystyczny
Mapka powiatów
 
Zobacz galerie
 
Regionalny Kącik Kulturalno - Turystyczny
 

Dział naszego serwisu, w którym będziemy prezentować materiały redakcyjne o tematyce kulturalno - turystycznej, jak również promować najciekawsze miejsca i zybatyki z naszego regionu.


Tworząc Kącik Turystyczno - Regionalny mamy na uwadze szerokie pojęcie kultury regionu. W naszym mniemaniu mianem kultury możemy określić zarówno zabytki Podlasia, które są jeszcze zbyt mało doceniane, jak i lokalną twórczość, indywidualne pasje, wszelkie imprezy organizowane na tutejszym terenie, tworzenie miejsc wypoczynku i rekreacji. Kulturą możemy nazwać wszystkie inicjatywy podejmowane przez mieszkańców regionu, nastawione na jego promowanie.

Obserwujemy ciągły rozwój miejscowości należących do powiatu siedleckiego, powstają nowe inwestycje, jak chociażby McDonald czy Multikino w Siedlcach. To niewątpliwie przyciąga turystów, szczególnie młodych ludzi. Jako cel postawiliśmy sobie ukazanie bogactwa naszej okolicy, historii, tradycji i ludzi, którzy to tworzyli i tworzą. Czasami warto przyjrzeć się przydrożnej kapliczce, którą od lat opiekuje się siwiuteńka babcia lub małemu skansenowi prywatnego właściciela oddającego się swojej pasji. Bo kultura to ludzie, my tych ludzi chcemy poznać.

W zamierzeniach redakcji leży również zwrócenie uwagi na dostępność zabytków naszego regionu. Wiele budynków posiadających niewątpliwą wartość historyczną znajduje się w rekach prywatnych właścicieli, którzy nie chcą albo nie mogą stworzyć możliwości zwiedzania. Często przejeżdżamy obok ruin czy zagospodarowanego zabytku, w którym obecnie mieści się hotel lub siedziba uczelni i nawet nie zdajemy sobie sprawy, jaką wartość ma dany obiekt. Dlaczego? Dlatego, że nas nikt o tym nie poinformował.

Potrzebne, a nawet niezbędne byłyby tablice informacyjne, z krótką notą dotyczącą historii danego obiektu. Nie mamy informatorów, folderów, broszurek, przewodników. Tutaj nie ma co zwiedzać, to nie Kraków czy Warszawa... Nieprawda. Aby widzieć i wiedzieć trzeba umieć patrzeć, dostrzegać. Trzeba zauważyć, że nasz region jest wartościowy, mam nadzieję, że my w tym Państwu pomożemy. Na nowo odkryjemy piękno naszej okolicy, myślę, że nam się uda.

Redakcja

drukuj drukuj powrót powrót   do góry do góry 
© 2003 - 2022 R.T.G. Sp. z o.o.   Firma Oferta Katalog firmKącik Kulturalno -Turystyczny Kącik poezji Polecamy Kontakt